top of page
neighbours_kapak-1200.jpg

Neighbours in Dialogue (Komşularla Konuşmalar) Güney Kafkasya, Ortadoğu ve Doğu Akdeniz ülkeleri sanat ortamları üzerine, bu ülkelerin sanat eleştirmenleri, sanat tarihçileri ve küratörleri tarafından bu kitap için İngilizce kaleme alınmış metinleri biraraya getiriyor. Kitapta ayrıca katılımcıların seçtiği sanat eserlerinin röprodüksiyonlarından oluşan küçük bir sergi niteliğindeki görsel seçkiye de yer veriliyor.
Kitap 51. Venedik Bienali’ne paralel bir etkinlik olarak düzenlenen Venice Agendas toplantılarına davet edildi. Bienal açılışı sırasında gerçekleştirilen bu etkinlik Wimbledon School of Art ve Nuova Icona tarafından üç günlük konferanslar dizisi olarak düzenleniyor. Etkinliğe de adını veren Neighbours in Dialogue, Venice Agendas açılış toplantısında katılımcı yazarlar ve kitabın editörleri tarafından tanıtıldı ve üzerinde tartışıldı (Venice Agendas, 9-10-11 Haziran 2005, Metropole Hotel, Venedik).

Neighbours in Dialogue
Derleme

Sanat Eleştirisi
İngilizce
Editörler: Beral MadraAyşe Orhun Gültekin Metinler: Leyla AkhunzadehRuben ArevshatyanSaleh BarakatKamal BoullataKhaled HafezShalva KhakhanashviliSalwa MikdadiNermin Saybaşılı, Tirdad Zolghadr
Çeviri: Carol Ann Lamotte
Redaksiyon: Semra Eren
Kapaktaki eser: Orkhan Guseynov, yerleştirme, 2000
Grafik tasarım: Sevtap Yakın
Mayıs 2005
ISBN 978 975 8686-25-9
200 sayfa, 16,5 x  23,5 cm
1. hamur 120 gr
tükendi

bottom of page