top of page
sanat_ve_arzu_kapak-1200.jpg

Bu kitap, Sanat ve Arzu Seminerleri’nin 2010 yılının Haziran, Kasım ve Aralık aylarında düzenlenen oturumlarında yapılan sunuşların bir derlemesi niteliğinde. Sosyal bilimlerin, görsel sanatlar, iletişim sanatları ve sahne sanatlarının çeşitli alanlarında çalışan kamusal entelektüeller ve sanatçıların bu derlemede sunulan işlerinin büyük kısmı özellikle Sanat ve Arzu Seminerleri’nde sunulmak için hazırlandı.
Bu seminer dizisini tasarlamaktaki amacımız eleştirel sanat pratikleriyle, özellikle bu pratiklerin işaret ettiği veya içinde kurulduğu estetik, toplumsal ve politik oluşumlara dair düşünsel açılımlar sağlama gücü olan eleştirel ve kuramsal çalışmaları biraraya getirebilmek ve bu iki zihinsel üretim sahası arasında bir kesişim ve karşılıklı konuşma olanağı yaratabilmek idi. (Önsöz’den)

>  www.sanatvearzu.net

>  Sanat ve Arzu Seminerleri - 2010

Sanat ve Arzu Seminerleri
Derleme

Sanat, Felsefe
Editörler: Aras Özgün, Yahya Madra,
Ayşe Orhun Gültekin
Çeviriler: Can Evren, Ceren Özselçuk,
Emre Koyuncu, Mehmet Ak, Orçun Türkay, Yahya Madra, Zeynep Güden
Metinler: Alber Nahum, Alexandros Kioupkiolis, Anette Baldauf, Angela Harutyunyan, Aras Özgün, Ceren Özselçuk, Georges Didi-Huberman, Raymond Bellour, Simon Reynolds, Sönke Hallmann, Yahya Madra, Yannis Stavrakakis, Zafer Aracagök
Redaksiyon: Ece Erbay Nahum, Olgu Aytaç, Özge Çelikaslan
Önsöz: Sanat ve Arzu Kolektifi
Kapak: Chimère (il veut tout)
Aralık 2010, ISBN 978 975 8686-57-5
258 sayfa, 15 x 21,5 cm
Merida 280 gr, Enso creamy lux 70 gr
50 tl

bottom of page